Honeywell podporuje české školy

Americká průmyslová korporace Honeywell věnovala 30. června v Praze 207 000 amerických dolarů (přibližně 5,6 milionu Kč) českému technickému školství. Symbolický šek převzal z rukou Jaroslava Doležala, oficiálního reprezentanta společnosti Honeywell v České republice, 1. náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Václav Pícl. Slavnostního aktu se na půdě MŠMT zúčastnil také velvyslanec USA v České republice pan William J. Cabaniss.

Pro společnost Honeywell je podpora českého technického školství už tradicí. Zatímco v předchozích letech se soustředila na české vysoké technické školy, letos je určena většímu počtu univerzit a také středním technickým školám a učilištím. „Společnost Honeywell si již od počátku svého působení v České republice uvědomuje, že tím nejcennějším, co zde našla, jsou technicky vzdělaní odborníci. Jsou to právě oni, kdo stojí za úspěšným působením společnosti Honeywell v tomto regionu. Víme to a vážíme si jich. Proto chceme dát touto cestou šanci dalším mladým lidem, kteří si za svůj studijní obor zvolili oblast techniky. Věříme, že částka 207 000 dolarů pomůže dále zlepšit vybavenost škol, umožní zkvalitnit a modernizovat výuku a přispěje k zapojení studentů do vědecko-výzkumné činnosti,“ řekl při této příležitosti Jaroslav Doležal.

Peníze přímo do škol

užití bude společnost Honeywell podrobněji průběžně informovat, neboť určené částky jsou v těchto dnech předávány jednotlivým školám tak, aby již v příštím školním roce mohly být využity. První náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Václav Pícl při této příležitosti prohlásil: „Spolupráce mezi státním školstvím a komerčním sektorem, jako je tomu v případě společnosti Honeywell, je pro nás velice důležitá – je přidanou hodnotou našeho vzdělávacího systému.“ V průběhu minulého roku věnovala společnost Honeywell českým školám částku převyšující 43 000 USD. Byly určeny ČVUT v Praze a VUT v Brně. S Fakultou elektrotechnickou ČVUT se dlouhodobě rovněž řeší společné vývojové projekty na komerčním základě. S oběma školami spolupracují zástupci společnosti Honeywell i na jiné bázi, než jen finanční – přednášejí zde, zadávají a vedou diplomové práce, jsou oponenty, spolupracují na výzkumných projektech. Řada studentů absolvovala v různých divizích společnosti Honeywell, působících v České republice, praxi, přičemž někteří z nich do společnosti posléze nastoupili jako do stálého zaměstnání.

Síla Honeywellu

Honeywell je mnohostranně rozvinutá technologická a výrobní korporace podnikající v mnoha zemích světa v řadě oblastí, jako jsou letectví, automatizace obytných domů a budov, průmyslová regulace, automobilový průmysl, speciální chemie, vlákna, plasty a materiály pro elektroniku a speciální použití. Honeywell má své ústředí v Morris Township, New Jersey, USA. Akcie korporace patří mezi 30 vybraných titulů tvořících Dow Jonesův průmyslový ukazatel a jsou rovněž součástí indexu Standard & Poor’s 500. Jsou obchodovány pod označením HON na burzách v New Yorku, Londýně, Chicagu a na Pacifické burze. Honeywell Automation & Control Products je částí divize Automation and Control Solutions, celosvětového leadera v oblasti produktů a služeb zvyšujících efektivitu a ziskovost firem. Jedná se o produkty umožňující podnikům vyhovět přísným regulačním normám a současně o systémy zvyšující pohodlí a ochranu domácností, budov a průmyslových staveb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *