Finanční kapky

28 Zář

Pokud potřebujete zlepšit svou finanční situaci, pak byste si jistě měli zajet za paní V. H. Tento člověk, který je v naší zemi – zaplaťpánbůh (pozn. autora) – jediný, totiž zcela mistrovsky za pomocí pouze jména, data narození a čarovného kyvadla zjistí to, po čem všichni toužíme. Dá nám jedinečný a autorsky chráněný návod na finanční prosperitu! Osobní konzultace stojí pouhých 1000 korun, použití její „metody“ stojí 15 000 Kč. Nebude-li vám to stačit, můžete si koupit její finanční kapky za 20 000 (od 1. 7. 2006 1000 Euro). Ty zaberou zaručeně!

Nebojácnost podvodníků zřejmě poslední dobou nezná mezí. S využitím vědecky znějících zkomolenin si vydělává kdekdo. Drzost, se kterou však prodává paní Hanáková, ale přesahuje všechny hranice. Tato dáma se označuje za jedinou finanční psychotroničku v České republice.

To jsou teda kapky!

„Zavolejte mi na tel. číslo 607 *** *** a sdělte mi, že máte zájem o zjištění, zda-li jste nositeli vlastního negativního programu prosperity a jaký máte vysoký stupeň karmického zatížení – karmu. Já vám po telefonu zjistím přesný výsledek a pokud to bude nutné, poskytnu vám návod (autorsky chráněnou metodu), jak odstranit tento negativní program a snížit karmické zatížení. Zaručuji vám stoprocentní úspěšnost, kterou mám ověřenou devítiletou praxí,“ láká paní H.

Ale všechno zřejmě prochází vývojem, a tak se tato šarlatánka nestydí oblbovat klienty naprosto novou a revoluční metodou. V listopadu si její název zaregistrovala i na Úřadu průmyslového vlastnictví jako ochrannou známku. Vznikly kapky, které dokážou „kvantově rozvinout vnitřní sílu člověka“ – finanční kapky. Její známka FIKAP je chráněna pro farmaceutické přípravky a léčiva, alkohol a různé finanční služby.

Kazety za všechny prachy

Že to s podnikáním s nefunkčními službami myslí H. vážně, se již přesvědčil nespočet uživatelů internetu. I já jsem byl mezi skupinou, která obdržela nevyžádaný email s nabídkou ředitelky společnosti paní H. V něm pro změnu nabízela zhruba před rokem audiokazetu za 299 Kč. Ta je podle ní mezi lidmi přijímána s velkým nadšením, neboť „se snažila vytvořit takové dílo, které bude základem pro tvorbu finanční prosperity všem dalším lidem“.

Jde o podvod?

Ze své vlastní zkušenosti si nedovolím jednoznačně označit paní H. za podvodníka. Trestný čin podvodu (§ 250 zákona č. 140/1961 Sb.) je totiž charakterizován vcelku přísně jako úmyslná snaha někoho uvést v omyl s cílem finančního prospěchu. Jenže za dobu, co představuji různé obdobné šarlatány, dobře vím, že mnozí z nich svou živnost myslí zcela vážně a věří jí. Takže možná chybí tzv. subjektivní stránka trestného činu. Existují však mnohé znaky ryzích podvodníků s vědou. A většinu z nich paní H. splňuje.

Kyvadlo nestačí

Své vysvětlení funkcí postupem času mění, mění typy výrobků, které se zcela zřejmě neslučují s původními tvrzeními. V jednom případě radí, jak prosperity dosáhnout pomocí kyvadla, a v druhém případě již za pár měsíců prodává kapky, které to vše vyřeší naráz. Copak v těch kapkách asi je? Že by obvyklý krok podvodných šarlatánů – neznámá kosmická energie?

Jak fungují finanční kapky?

„Kapky se užívají pravidelně jednou za měsíc a při každém další užití se zvyšuje jejich potence. Pravidelným užíváním se do podvědomí (mozku) vkládají informace vedoucí ke stále vyšší finanční prosperitě. Jedině tímto způsobem lze totiž během velmi krátké doby změnit své např. desetitisícové zisky ve statisícové, statisícové zisky v milionové atd.,“ dozvíme se z dalšího nabídkového e-mailu.

Snad finanční kapky neškodí

Jak se tyto informace do mozku vkládají a kde jsou v těch kapkách k nalezení, paní H. neuvádí. A hádám, že to ani neví. Nepředpokládám, že by měly za sebou nějaký výzkum. Mají-li být užívány vnitřně, pak doufám, že mají alespoň něco, co prokazuje jejich neškodnost. Protože vysolit 20 tisíc a ještě si zničit zdraví – to by mohl být opravdu krutý obchodní žert. Takže alespoň doufám, že do nich pumpuje alespoň nějakou obyčejnou balenou vodu.

V každém případě by bylo přinejmenším korektní, kdyby nabízené finanční kapky prošly laboratorní analýzou. Takže oslovujeme čtenáře, zda by Světu vědy tyto kapky – mají-li je – neposkytli (neutrpí zřejmě velkou ztrátu…) pro tuto analýzu. Prokáže-li rozbor, že FIKAP má skutečně tak zázračné účinky na kultivaci našich bankovních účtů, kapky uhradíme. Nebudeme s tím mít žádný problém, protože to už z nás budou Rothschildové.

Sympatie a psychotronické služby

Hanáková je společnicí ve firmě ******, spol. s r.o., a v obchodní korespondenci se uvádí jako ředitelka této společnosti. Pod hlavičkou této firmy také prodává své psychotronické finanční kapky. Kde v činnostech ***** najít místo pro finanční kapky, nevím. Nějak mi to do žádného z předmětů podnikání nepasuje. Ani do koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej, pletení a šití oděvů, půjčování motorových vozidel, truhlářství, činnost účetních poradců a ani činnost vývojová v oblasti nových výrobních programů mi k finančním kapkám nepasuje.

Zároveň se zdá, že firma paní H. je příkladem, který by finanční kapky anebo odstranění vlastního negativního programu prosperity sama potřebovala. V roce 2002 byla totiž na tuto firmu nařízena exekuce. Její účinek sice koncem loňského roku pominul, ale tento fakt nesvědčí o tom, že by šlo o podnikatelský skvost. Nebo že by ty kapky účinkovaly všude jinde s výjimkou výrobce…?

Leave a Reply