Česká a ruská věda startují novou společnou etapu

1 Úno

PRAHA/MOSKVA – V úterý, 8.února, v 10.00 na území Ruského střediska vědy a kultury v Praze se uskuteční první v historii událost, jejíž význam je obrovský. Čeští a ruští vědcí totiž hodlají začít obrovskou kampaň, která má sjednotit výzkum a rozvoj ruské a české vědy. Záštitu nad celým projektem převzala české pobočka Ruské akademie přírozených věd. Ta má mezi svými členy např. Michaila Gorbačeva a snad všechny laureaty Nobelevé ceny ruského původu.

Hlavními body sympozia budou
• Výměna talentovitými studenty z vědeckého výzkumu a spolupráce českých a ruských vysokých škol
• Společné výzkumy a objevy v oblasti mediciny a jiných odvětvích vědy
• Perspektivy založení společných vědeckých kolektivů v medicínské oblasti
• Možnost odborných stáží pro české lékaře a vědce v Rusku

Na zasedání budou přítomní významné osobnosti české a ruské vědy, např. MUDr, Prof, DrSc M.Nosek (ředitel Zdravotního ústavu MV ČR), Prof. E.Syková (ředitelka Ústavu experimentální medicíny), MUDr. Petr Tichý (ředitel společnosti MEDigen) , Prof. B.Říhová (náměstkyně ředitele pro vědu Ústavu pro mikrobiologii AV ČR). Všichni jsou zahraničními členy Ruské akademie přírodních věd.

Ruská věda bude zastoupena vice-prezidentkou kandidatkou tecnických věd L.V.Ivanickou, akademíky: profesorem L.D.Šalyginým (ředitel Ústavu pro rekvalifikaci lékařů, Národní medicínské chirurgické centrum N.I.Pirogova), Prof. MUDr Igor Bazikov D.Sc (kurátor české pobočky Ruské akademie přírodních věd), prof. I.V.Sinko, ruští vědci: Prof. V.N.Muravjeva (rektor Stavropolske státní lékařské akademie), Prof. K.G.Karakov a další.

Ruští vědci budou pobyvat na českém území 4 dny. Během svého pobytu mají navazat co nejbližší kontakty s českými vědeckými a výzkumními institucemi a vysokými školami v oblasti vědecké medicíny.

Alena Drozdová

tisková zpráva

Leave a Reply